Northern Ontario Men's Curling Provincials
Curling Scores
Northern Ontario Men's Curling Provincials
Jan 6 - 11, 2026
|
| Draw Jan 6 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Trevor Bonot Thunder Bay, NO |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 7 | ||
| Riley Winters North Bay, NO |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 4 | |||
Event Statistics
Trevor Bonot
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.27 |
| PA/G: | 5.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Riley Winters
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.72 |
| PA/G: | 6.72 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Trevor Bonot
| Games: | 41 |
| Record: | 27W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.34 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Trevor Bonot
Riley Winters
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Tue, Jan 6 -- 7:00pm ET | |||
| MacEwan | 7 | Final | |
| Sault College Men | 4 | (10) ![]() |
|
| Glibota | 7 | Final | |
| Chandler | 6 | (10) ![]() |
|
| Stewart | 9 | Final | |
| Anderson | 6 | (10) ![]() |
|
| Bonot | 7 | Final | |
| Winters | 4 | (9) ![]() |
|
| MacEwan | 7 | Final | |
| Sault College Men | 4 | (10) ![]() |
|
| Glibota | 7 | Final | |
| Chandler | 6 | (10) ![]() |
|
| Stewart | 9 | Final | |
| Anderson | 6 | (10) ![]() |
|
| Bonot | 7 | Final | |
| Winters | 4 | (9) ![]() |
| MacEwan | 7 | Final | |
| Sault College Men | 4 | (10) ![]() |
|
| Glibota | 7 | Final | |
| Chandler | 6 | (10) ![]() |
|
| Stewart | 9 | Final | |
| Anderson | 6 | (10) ![]() |
|
| Bonot | 7 | Final | |
| Winters | 4 | (9) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















