RBC Dominion Securities Western Showdown
Curling Scores
RBC Dominion Securities Western Showdown
Dec 11 - 14, 2025
|
| Draw Dec 12 - 3:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Xenia Schwaller zurich, SUI |
3 | 2 | 0 | 4 | X | 9 | ||||||
| Penny Barker Moose Jaw, SK |
0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | ||||||
Event Statistics
Xenia Schwaller
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Penny Barker
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.50 |
| PA/G: | 11.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Xenia Schwaller
| Games: | 88 |
| Record: | 61W - 27L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 5W - 0L |
| PF/G: | 8.37 |
| PA/G: | 5.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Penny Barker
| Games: | 43 |
| Record: | 26W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.75 |
| PA/G: | 7.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Xenia Schwaller
Penny Barker
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 9 -- Fri, Dec 12 -- 2:30pm CT | |||
| Ueno | 5 | Final | |
| Constantini | 3 | (8) ![]() |
|
| Schwaller | 9 | Final | |
| Barker | 1 | (4) ![]() |
|
| Sturmay | 6 | Final | |
| Kim | 4 | (EE) ![]() |
|
| Ueno | 5 | Final | |
| Constantini | 3 | (8) ![]() |
|
| Schwaller | 9 | Final | |
| Barker | 1 | (4) ![]() |
|
| Sturmay | 6 | Final | |
| Kim | 4 | (EE) ![]() |
| Ueno | 5 | Final | |
| Constantini | 3 | (8) ![]() |
|
| Schwaller | 9 | Final | |
| Barker | 1 | (4) ![]() |
|
| Sturmay | 6 | Final | |
| Kim | 4 | (EE) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
February 27, 2026
Manitoba's Kate Cameron (Photo: Curling Canada) announced on Monday that the team will look different for the new Olympic quadrennial.
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
-
February 20, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















