RBC Dominion Securities Western Showdown
Curling Scores
RBC Dominion Securities Western Showdown
Dec 11 - 14, 2025
|
| Draw Dec 12 - 3:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Miyu Ueno Karuizawa, JPN |
![]() |
0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 5 | ||
| Stefania Constantini Cortina d'Ampezzo, ITA |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | |||
Event Statistics
Miyu Ueno
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.67 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Stefania Constantini
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.18 |
| PA/G: | 6.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.09 |
Season Statistics
Miyu Ueno
| Games: | 69 |
| Record: | 43W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.16 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Stefania Constantini
| Games: | 59 |
| Record: | 31W - 28L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.33 |
| PA/G: | 6.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Miyu Ueno
Stefania Constantini
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 9 -- Fri, Dec 12 -- 2:30pm CT | |||
| Ueno | 5 | Final | |
| Constantini | 3 | (8) ![]() |
|
| Schwaller | 9 | Final | |
| Barker | 1 | (4) ![]() |
|
| Sturmay | 6 | Final | |
| Kim | 4 | (EE) ![]() |
|
| Ueno | 5 | Final | |
| Constantini | 3 | (8) ![]() |
|
| Schwaller | 9 | Final | |
| Barker | 1 | (4) ![]() |
|
| Sturmay | 6 | Final | |
| Kim | 4 | (EE) ![]() |
| Ueno | 5 | Final | |
| Constantini | 3 | (8) ![]() |
|
| Schwaller | 9 | Final | |
| Barker | 1 | (4) ![]() |
|
| Sturmay | 6 | Final | |
| Kim | 4 | (EE) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
February 27, 2026
Manitoba's Kate Cameron (Photo: Curling Canada) announced on Monday that the team will look different for the new Olympic quadrennial.
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
-
February 20, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















