Red Deer Rocks U25 Women
Curling Scores
Red Deer Rocks U25 Women
Oct 24 - 26, 2025
|
| Draw Oct 24 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ava Arndt Vernon, BC |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | ||
| Taylor Sanderman Airdrie, AB |
0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ava Arndt
| Games: | 1 |
| Record: | 0W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.75 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Taylor Sanderman
| Games: | 1 |
| Record: | 1W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.25 |
| PA/G: | 3.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Ava Arndt
| Games: | 16 |
| Record: | 6W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.77 |
| PA/G: | 9.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Ava Arndt
Taylor Sanderman
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Fri, Oct 24 -- 7:00pm MT | |||
| Phillips | 9 | Final | |
| RDP Women | 6 | (8) | |
| Arndt | 3 | Final | |
| Sanderman | 5 | (8) | |
| Phillips | 9 | Final | |
| RDP Women | 6 | (8) | |
| Arndt | 3 | Final | |
| Sanderman | 5 | (8) |
| Phillips | 9 | Final | |
| RDP Women | 6 | (8) | |
| Arndt | 3 | Final | |
| Sanderman | 5 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












