Canadian Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
Canadian Mixed Doubles Curling Championship
Mar 16 - 22, 2025
|
| Draw Mar 21 - 8:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Powers/Saunders Halifax, NS |
![]() |
1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | ||
| Adams/Robichaud Moncton, NB |
0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 4 | |||
Event Statistics
Powers/Saunders
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.63 |
| PA/G: | 6.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Adams/Robichaud
| Games: | 10 |
| Record: | 6W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.47 |
| PA/G: | 6.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.51 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Powers/Saunders
Adams/Robichaud
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














