Jim Sullivan Curling Classic
Curling Scores
Jim Sullivan Curling Classic
Nov 24 - 27, 2022
|
| Draw Nov 26 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Judy Ross Fredericton, NB |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||
| Shelly Graham Fredericton, NB |
0 | 2 | 3 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Judy Ross
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.55 |
| PA/G: | 9.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.62 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Shelly Graham
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 6.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Judy Ross
Shelly Graham
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











