Prism Flow Red Deer Curling Classic
Curling Scores
Prism Flow Red Deer Curling Classic
|
| Draw Nov 20 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Abby Ackland Winnipeg, MB |
2 | 1 | 2 | X | X | X | X | X | 5 | |||
| Jessica Wytrychowski Calgary , AB |
0 | 0 | 0 | X | X | X | X | X | 0 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.40 |
| PA/G: | 7.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.64 |
| PA/G: | 8.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.09 |
Season Statistics
| Games: | 74 |
| Record: | 43W - 31L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 4L |
| PF/G: | 8.44 |
| PA/G: | 7.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
| Games: | 28 |
| Record: | 9W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.36 |
| PA/G: | 8.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 5th End vs. Michele Jaeggi (Jan 12, 2023)
> 6 in 2nd End vs. Terry Ursel (Sep 30, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 2nd End vs. Jennifer Jones (Jan 27, 2023)
> 4 in 7th End vs. Grace Beaudry (Nov 6, 2022)
> 4 in 5th End vs. Amber Holland (Oct 29, 2022)
> 4 in 4th End vs. Rachel Workin (Sep 16, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 5th End vs. Silvana Tirinzoni (Oct 16, 2022)
> 5 in 2nd End vs. Kelsey Calvert (Sep 9, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 5 in 4th End vs. Jennifer Jones (Jan 27, 2023)
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















