HearingLife Tour Challenge Tier 1
Curling Scores
HearingLife Tour Challenge Tier 1
|
| Draw Oct 20 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Anna Hasselborg Sundbyberg, SWE |
![]() |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 5 | ||
| Satsuki Fujisawa Kitami, JPN |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.18 |
| PA/G: | 6.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.89 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.62 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
| Games: | 92 |
| Record: | 56W - 36L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 6W - 7L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 6.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
| Games: | 92 |
| Record: | 61W - 31L |
| Extra Ends: | 1W - 3L |
| One-Point Games: | 3W - 5L |
| PF/G: | 8.26 |
| PA/G: | 6.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 6th End vs. Isabella Wrana (Oct 30, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 6th End vs. Fay Henderson (Oct 28, 2022)
> 3 in 2nd End vs. Isabella Wrana (Sep 4, 2022)
> 3 in 4th End vs. Eirin Mesloe (Sep 2, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 10th End vs. Stefania Constantini (Nov 23, 2022)
> 4 in 8th End vs. Silvana Tirinzoni (Nov 19, 2022)
> 4 in 6th End vs. Jennifer Jones (Oct 21, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 4th End vs. Eun ji Gim (Oct 7, 2022)
> 4 in 4th End vs. Eunjung Kim (Oct 7, 2022)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 6th End vs. Asuka Kanai (Jan 28, 2023)
> 5 in 3rd End vs. Seungyoun Ha (Nov 1, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 3rd End vs. Riho Zaikan (Jan 29, 2023)
> 4 in 6th End vs. Isis Oliviera (Nov 2, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 6 in 2nd End vs. Silvana Tirinzoni (Mar 18, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 3rd End vs. Kerri Einarson (May 6, 2023)
> 4 in 4th End vs. Kayla Skrlik (Sep 30, 2022)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















