Summer Series
Curling Scores
Summer Series
Aug 12 - 15, 2022
|
| Draw Aug 14 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Raphael Patry Saguenay, QC |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | ||
| Jayden King Ottawa, ON |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Raphael Patry
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.70 |
| PA/G: | 5.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Jayden King
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.74 |
| PA/G: | 5.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Raphael Patry
Jayden King
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













