Home Hardware Curling Pre-Trials
Curling Scores
Home Hardware Curling Pre-Trials
Oct 26 - 31, 2021
|
| Draw Oct 30 - 12:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Tanner Horgan Kingston, ON |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 6 | ||
| Paul Flemming Halifax, NS |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Tanner Horgan
| Games: | 9 |
| Record: | 8W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 4.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Paul Flemming
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.53 |
| PA/G: | 6.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Tanner Horgan
Paul Flemming
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















