Curling Masters Champery
Curling Scores
Curling Masters Champery
Oct 14 - 17, 2021
|
| Draw Oct 15 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Team Paterson Glasgow , SCO |
![]() |
4 | 0 | 2 | 1 | X | 7 | |||||
| Fredrik Nyman Solletfeå, SWE |
0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Team Paterson
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.24 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Fredrik Nyman
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.24 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Team Paterson
Fredrik Nyman
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















