Russian Mixed Doubles B-Division Championship
Curling Scores
Russian Mixed Doubles B-Division Championship
Jan 21 - 25, 2021
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Tsebriy/Shibilkin Moscow, RUS |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 3 | ||
| Drozdova/Kiba St. Petersburg, RUS |
1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Tsebriy/Shibilkin
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.94 |
| PA/G: | 8.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Drozdova/Kiba
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.22 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.63 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Tsebriy/Shibilkin
Drozdova/Kiba
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












