Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Red Deer Servus U18 Women

Oct 16 - 18, 2020
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Makayla Cook
Spruce Grove, AB
   2  1  1  1  1  0  0  X  6  
Alyssa Nedohin
Sherwood Park, AB
     0  0  0  0  0  1  2  X  3  
View Current Draw   Admin   REFRESH 
Skip:
No Photo
Makayla
Cook
Third:
No Photo
Ruby
Petkau
Second:
No Photo
Presley
Cuthbertson
Lead:
No Photo
Amy
Haberstock
Skip:
No Photo
Alyssa
Nedohin
Third:
No Photo
Chloe
Fediuk
Second:
No Photo
Morgan
Deschiffart
Lead:
No Photo
Natalie
Cholin

Event Statistics

Makayla Cook
Games: 5  
Record: 3W - 2L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 7.63  
PA/G: 7.11  
Hammer Efficiency: 0.21  
Steal Defense: 0.42  
Force Efficiency: 0.50  
Steal Efficiency: 0.47  
Alyssa Nedohin
Games: 4  
Record: 2W - 2L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 8.89  
PA/G: 5.93  
Hammer Efficiency: 0.18  
Steal Defense: 0.36  
Force Efficiency: 0.75  
Steal Efficiency: 0.38  

Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent

Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Taking the route of maximum coverage, Matt Dunstone won two on Sunday, including an 8-2 win over Rylan Kleiter in the Vaderstad Saskatchewan Super Series Final.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑