Dave Jones Stanhope Simpson Insurance Mayflower Cashspiel
Curling Scores
Dave Jones Stanhope Simpson Insurance Mayflower Cashspiel
Nov 1 - 3, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brent MacDougall Halifax, NS |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | |||
| Vincent Roberge Levis, QC |
![]() |
0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brent MacDougall
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 7.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Vincent Roberge
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.07 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.76 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brent MacDougall
Vincent Roberge
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Brent MacDougall | ||
| Vincent Roberge | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















