Atkins Curling Supplies Classic
Curling Scores
Atkins Curling Supplies Classic
Oct 25 - 28, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Beth Peterson Winnipeg, MB |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 4 | ||
| Abby Ackland Winnipeg, MB |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Beth Peterson
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Abby Ackland
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.73 |
| PA/G: | 5.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Beth Peterson
Abby Ackland
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Beth Peterson | ||
| Abby Ackland | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















