Manitoba Curling Tour Classic
Curling Scores
Manitoba Curling Tour Classic
Oct 5 - 8, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| David Bohn Winnipeg, MB |
1 | X | 1 | |||||||||
| Steen Sigurdson Winnipeg, MB |
0 | X | 0 | |||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
David Bohn
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.23 |
| PA/G: | 6.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Steen Sigurdson
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.39 |
| PA/G: | 6.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
David Bohn
Steen Sigurdson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














