GP Car and Home World Cup of Curling
Curling Scores
GP Car and Home World Cup of Curling
Nov 2 - 6, 2011
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kevin Martin Edmonton, AB |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | X | 7 | ||
| Randy Ferbey Edmonton, AB |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kevin Martin |
14 |
58 |
1.70 | 3.3 | 86% |
| 3: | John Morris |
14 |
58 |
2.14 | 2.6 | 88% |
| 2: | Marc Kennedy |
14 |
65 |
1.94 | 3.8 | 97% |
| 1: | Ben Hebert |
13 |
59 |
1.30 | 4.6 | 92% |
| TEAM TOTALS | 55 | 240 | 1.78 | 3.6 | 91% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | David Nedohin |
14 |
53 |
1.94 | 3.3 | 79% |
| 3: | Randy Ferbey |
14 |
54 |
1.78 | 5.0 | 80% |
| 2: | Ted Appelman |
14 |
52 |
1.48 | 4.5 | 76% |
| 1: | Brendan Melnyk |
14 |
65 |
1.00 | 3.1 | 93% |
| TEAM TOTALS | 56 | 224 | 1.56 | 4.0 | 82% | |
Event Statistics
Kevin Martin
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.25 |
| PA/G: | 3.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Randy Ferbey
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 7.39 |
| PA/G: | 7.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.09 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kevin Martin
Randy Ferbey
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















