WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 4 - 9:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Li/Yu Hong Kong, HKG |
![]() |
0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
| Hruzova/Havlena , CZE |
1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 | 10 | |||
Event Statistics
Li/Yu
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.07 |
| PA/G: | 13.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.68 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Hruzova/Havlena
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.18 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Hruzova/Havlena
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 1.90 |
| PA/G: | 20.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.07 |
| Steal Defense: | 0.87 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Scoring Records - Season
Li/Yu
Hruzova/Havlena
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 17 -- Sat, Apr 4 -- 4:30pm EET | |||
| Koby/Ples | 6 | Final | |
| Kono/Shch | 8 | (8) ![]() |
|
| Li/Yu | 4 | Final | |
| Hruz/Havl | 10 | (8) ![]() |
|
| Koby/Ples | 6 | Final | |
| Kono/Shch | 8 | (8) ![]() |
|
| Li/Yu | 4 | Final | |
| Hruz/Havl | 10 | (8) ![]() |
| Koby/Ples | 6 | Final | |
| Kono/Shch | 8 | (8) ![]() |
|
| Li/Yu | 4 | Final | |
| Hruz/Havl | 10 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












