WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 4 - 9:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kobylianska/Pleskanka Kyiv, UKR |
![]() |
0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 6 | ||
| Kononenko/Shchur , UKR |
1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 8 | |||
Event Statistics
Kobylianska/Pleskanka
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 11.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Kononenko/Shchur
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.71 |
| PA/G: | 10.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.12 |
| Steal Defense: | 0.59 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Kononenko/Shchur
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.76 |
| PA/G: | 6.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Kobylianska/Pleskanka
Kononenko/Shchur
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
| Draw: 17 -- Sat, Apr 4 -- 4:30pm EET | |||
| Koby/Ples | 6 | Final | |
| Kono/Shch | 8 | (8) ![]() |
|
| Li/Yu | 4 | Final | |
| Hruz/Havl | 10 | (8) ![]() |
|
| Koby/Ples | 6 | Final | |
| Kono/Shch | 8 | (8) ![]() |
|
| Li/Yu | 4 | Final | |
| Hruz/Havl | 10 | (8) ![]() |
| Koby/Ples | 6 | Final | |
| Kono/Shch | 8 | (8) ![]() |
|
| Li/Yu | 4 | Final | |
| Hruz/Havl | 10 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












