Estonian Curling Championships
Curling Scores
Estonian Curling Championships
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 3 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Hettel Weddro , EST |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | ![]() | 2 | ||||||
| Ingrid Novikova Tallinn, EST |
![]() |
1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 5 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hettel Weddro
| Games: | 1 |
| Record: | 1W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 16.25 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Ingrid Novikova
| Games: | 1 |
| Record: | 0W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.86 |
| PA/G: | 14.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Ingrid Novikova
| Games: | 46 |
| Record: | 24W - 22L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.93 |
| PA/G: | 7.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Hettel Weddro
Ingrid Novikova
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 3 -- Fri, Apr 3 -- 2:00pm EET | |||
| Peebo | 0 | Final | |
| Turmann | 13 | (6) | |
| Weddro | 2 | 7th | |
| Novikova | 5 | ||
| Peebo | 0 | Final | |
| Turmann | 13 | (6) | |
| Weddro | 2 | 7th | |
| Novikova | 5 |
| Peebo | 0 | Final | |
| Turmann | 13 | (6) | |
| Weddro | 2 | 7th | |
| Novikova | 5 |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












