Hvidovre Mixed Doubles Cup
Curling Scores
Hvidovre Mixed Doubles Cup
Mar 1 - 3, 2024
|
| Draw Mar 2 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Otaegi/Unanue San Sebastian, ESP |
0 | 3 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 9 | |||
| Chang/Goldbeck Copenhagen, DEN |
![]() |
3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Otaegi/Unanue
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 9.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Chang/Goldbeck
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.19 |
| PA/G: | 15.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Otaegi/Unanue
| Games: | 41 |
| Record: | 23W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 8.42 |
| PA/G: | 8.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Chang/Goldbeck
| Games: | 7 |
| Record: | 0W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 14.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.61 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Scoring Records - Season
Otaegi/Unanue
Chang/Goldbeck
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














