Curling Stadium North Bay Doubles
Curling Scores
Curling Stadium North Bay Doubles
Feb 2 - 4, 2024
|
| Draw Feb 4 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Gill/Hewitt Brisbane, AUS |
![]() |
0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 1 | 7 | ||
| Forget/Brown North Bay, ON |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | |||
Event Statistics
Gill/Hewitt
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Forget/Brown
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.83 |
| PA/G: | 8.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Gill/Hewitt
| Games: | 47 |
| Record: | 26W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 0L |
| PF/G: | 9.02 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Forget/Brown
| Games: | 57 |
| Record: | 40W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 5W - 0L |
| PF/G: | 10.38 |
| PA/G: | 7.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Scoring Records - Season
Gill/Hewitt
Forget/Brown
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














