Hardline Quebec Tankard
Curling Scores
Hardline Quebec Tankard
Jan 23 - 28, 2024
|
| Draw Jan 28 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Felix Asselin Montreal, QC |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | ||
| Jean-Michel Arsenault Levis, QC |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 7 | |||
Event Statistics
Felix Asselin
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.29 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.64 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Jean-Michel Arsenault
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.57 |
| PA/G: | 4.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.60 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Felix Asselin
| Games: | 36 |
| Record: | 28W - 8L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.13 |
| PA/G: | 5.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Jean-Michel Arsenault
| Games: | 51 |
| Record: | 36W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 3L |
| One-Point Games: | 2W - 3L |
| PF/G: | 8.63 |
| PA/G: | 6.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Felix Asselin
Jean-Michel Arsenault
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















