Superstore Monctonian Challenge
Curling Scores
Superstore Monctonian Challenge
|
| Draw Dec 8 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Greg Smith St. John's , NL |
![]() |
1 | 2 | 8 | X | X | X | X | X | 11 | ||
| Colten Steele Dartmouth, NS |
0 | 0 | 0 | X | X | X | X | X | 0 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.59 |
| PA/G: | 5.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.00 |
| PA/G: | 9.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
| Games: | 40 |
| Record: | 24W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 9.34 |
| PA/G: | 6.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
| Games: | 27 |
| Record: | 10W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.00 |
| PA/G: | 7.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Francois Roberge (Nov 25, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 8 in 3rd End vs. Colten Steele (Dec 8, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 6 in 2nd End vs. Brent MacDougall (Nov 3, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 6th End vs. Sam Mooibroek (Nov 2, 2023)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 4th End vs. Rene Comeau (Oct 20, 2023)
> 4 in 2nd End vs. Tyler Smith (Oct 7, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 2 in 6th End vs. Owen Purcell (Nov 25, 2023)
> 2 in 3rd End vs. Zackary Wise (Nov 23, 2023)
> 2 in 2nd End vs. Zackary Wise (Nov 23, 2023)
> 2 in 4th End vs. Rob Ainsley (Nov 3, 2023)
> 2 in 5th End vs. Rene Comeau (Oct 20, 2023)
> 2 in 1st End vs. Rene Comeau (Oct 8, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 6th End vs. Francois Roberge (Nov 25, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 8 in 3rd End vs. Greg Smith (Dec 8, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















