World Mixed Doubles Qualification Event 2023
Curling Scores
World Mixed Doubles Qualification Event 2023
Dec 2 - 7, 2023
|
| Draw Dec 2 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Finland Immonen/Sipila |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 9 | ||
| Belgium van Oosterwyck/Spruyt |
0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | |||
Event Statistics
Finland
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 5.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Belgium
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.59 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.58 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Finland
Belgium
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













