KIOTI National
Curling Scores
KIOTI National
|
| Draw Nov 11 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Yannick Schwaller Geneve, SUI |
1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 5 | |||
| Niklas Edin Karlstad, SWE |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | ||
Event Statistics
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 7.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.79 |
| PA/G: | 5.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
| Games: | 73 |
| Record: | 52W - 21L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.11 |
| PA/G: | 5.99 |
| Hammer Efficiency: | 0.51 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
| Games: | 71 |
| Record: | 44W - 27L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.20 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 5th End vs. Magnus Ramsfjell (Sep 3, 2023)
> 4 in 1st End vs. Magnus Ramsfjell (Sep 3, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 7th End vs. Lukas Hostmaelingen (Sep 3, 2023)
> 3 in 2nd End vs. Axel Landelius (Sep 1, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 6th End vs. Korey Dropkin (Oct 17, 2023)
> 3 in 2nd End vs. Marco Hoesli (Oct 14, 2023)
> 3 in 6th End vs. Kyle Waddell (Oct 13, 2023)
> 3 in 2nd End vs. Niklas Edin (Oct 12, 2023)
> 3 in 6th End vs. Wouter Gosgens (Aug 17, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 1st End vs. Jongduk Park (Oct 14, 2023)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 3rd End vs. Christopher Oka (Sep 21, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 5th End vs. Kevin Koe (Oct 20, 2023)
> 4 in 4th End vs. Pat Ferris (Sep 23, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 1st End vs. Joel Retornaz (Oct 19, 2023)
> 4 in 5th End vs. Ross Whyte (Oct 17, 2023)
> 4 in 5th End vs. Yves Stocker (Sep 20, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 4th End vs. Joel Retornaz (Oct 19, 2023)
> 2 in 7th End vs. Marco Hoesli (Oct 14, 2023)
> 2 in 5th End vs. Michael Brunner (Sep 3, 2023)
> 2 in 1st End vs. Kjetil Bjoerke (Sep 2, 2023)
> 2 in 2nd End vs. Michael Brunner (Sep 2, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















