Tallinn Mens International Challenger
Curling Scores
Tallinn Mens International Challenger
Sep 28 - Oct 1, 2023
|
| Draw Oct 1 - 5:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Fredrik Nyman , SWE |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 8 | ||
| Andrin Schnider , SUI |
0 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Fredrik Nyman
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 11.14 |
| PA/G: | 7.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Andrin Schnider
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 8.43 |
| PA/G: | 8.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Fredrik Nyman
| Games: | 47 |
| Record: | 29W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 9.09 |
| PA/G: | 6.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Andrin Schnider
| Games: | 62 |
| Record: | 30W - 32L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 2L |
| PF/G: | 7.79 |
| PA/G: | 7.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Fredrik Nyman
Andrin Schnider
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















