Curling Scores

W: Princess Auto Players' Championship
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 14 -- 10:00am ET
Tirinzoni Final
Wrana (8) Watch Live Curling!
M: Princess Auto Players' Championship
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 14 -- 2:30pm ET
Retornaz Final
Gushue (8) Watch Live Curling!
: USA Curling Mixed National Championship
Denver, CO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 14 -- 10:00am MT
Leichter Final
Falco 10  (6)
Sobering Final
McMullin (EE)
W: SGI Canada Best of the West
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 7 -- 1:00pm MT
Marks Final
Skrlik (7) Watch Live Curling!
M: SGI Canada Best of the West
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 7 -- 1:00pm MT
Kleiter Final
Wiebe (6)
M: World Men's Curling Championship
Schaffhausen, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 7 -- 3:00pm CET
CAN (Gushue) Final
SWE (Edin) (10) Watch Live Curling!
W: USA Curling Club National Championships
Fargo, ND
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Apr 6 -- 3:00pm CT
Schroeder Final
Podoll (8) Watch Live Curling!
Aubrey Final
Lagasse (7) Watch Live Curling!
M: USA Curling Club National Championships
Fargo, ND
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Apr 6 -- 3:00pm CT
Kizlyk Final
Berg (8) Watch Live Curling!
Drews Final
Workin (7) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Tallinn Mens International Challenger -- Round-Robin

Sep 28 - Oct 1, 2023
Pool A
Michael Brunner
Bern, SUI
1.000  2-0  3-0  1-0  1-0  0-0 
Lukas Hostmaelingen
Oslo, NOR
0.800  3-0  1-1  1-0  0-0  0-0 
Anders Westerberg
Sundbyberg, SWE
0.600  1-1  2-1  0-0  0-0  0-0 
Manuel Jermann
Basel, SUI
0.200  1-2  0-2  0-0  0-0  0-0 
David Sik
Prague, CZE
0.200  0-2  1-2  0-1  0-0  0-0 
Martins Truksans
Riga, LAT
0.200  1-2  0-2  0-1  0-0  0-1 
Pool B
Fredrik Nyman
, SWE
0.800  3-1  1-0  0-1  0-0  0-0 
Sergio Vez
San Sebastian, ESP
0.800  1-0  3-1  1-1  0-0  0-0 
Andrin Schnider
, SUI
0.600  3-0  0-2  2-1  1-0  0-0 
Axel Landelius
Mjoelby, SWE
0.400  2-2  0-1  1-1  0-0  0-0 
Mathias Genner
Kitzbuehel, AUT
0.200  1-0  0-4  0-0  0-0  1-0 
Andres Jakobson
Tallinn, EST
0.200  1-1  0-3  1-1  0-1  0-1 
Pool C
Yves Stocker
Zug, SUI
1.000  1-0  4-0  0-0  0-0  0-0 
Jan Iseli
Solothun, SUI
0.800  4-1  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kalle Kiiskinen
Hyvinkaa, FIN
0.600  3-0  0-2  0-0  0-0  0-0 
Andreas Harstad
Oppdal, NOR
0.400  1-1  1-2  1-0  1-0  0-0 
Simon Spits
Zoetermeer, NED
0.200  0-1  1-3  0-1  0-0  0-1 
Eduard Veltsman
Tallinn, EST
0.000  0-3  0-2  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.
 

Thu, Sep 28, 23 03:45 PM
Sheet Team Team Score    End
A Michael Brunner Lukas Hostmaelingen 12-1    Final (5)
B Anders Westerberg David Sik 5-2    Final (8)
C Martins Truksans Manuel Jermann 7-5    Final (8)
Thu, Sep 28, 23 06:40 PM
Sheet Team Team Score    End
A Fredrik Nyman Mathias Genner 8-3    Final (6)
B Sergio Vez Andres Jakobson 6-4    Final (7)
C Andrin Schnider Axel Landelius 7-8    Final (7)
Thu, Sep 28, 23 09:35 PM
Sheet Team Team Score    End
A Yves Stocker Jan Iseli 7-0    Final (4)
B Kalle Kiiskinen Eduard Veltsman 9-2    Final (6)
C Andreas Harstad Simon Spits 6-5    Final (EE)
Fri, Sep 29, 23 08:15 AM
Sheet Team Team Score    End
A Axel Landelius Andres Jakobson 7-8    Final (8)
B Mathias Genner Sergio Vez 8-10    Final (8)
C Fredrik Nyman Andrin Schnider 9-3    Final (5)
Fri, Sep 29, 23 10:50 AM
Sheet Team Team Score    End
A Simon Spits Eduard Veltsman 9-0    Final (5)
B Jan Iseli Kalle Kiiskinen 6-3    Final (8)
C Yves Stocker Andreas Harstad 7-3    Final (7)
Fri, Sep 29, 23 01:45 PM
Sheet Team Team Score    End
A Manuel Jermann David Sik 8-3    Final (7)
B Lukas Hostmaelingen Anders Westerberg 10-4    Final (7)
C Michael Brunner Martins Truksans 6-5    Final (EE)
Fri, Sep 29, 23 04:20 PM
Sheet Team Team Score    End
A Sergio Vez Andrin Schnider 5-6    Final (8)
B Axel Landelius Fredrik Nyman 2-8    Final (4)
C Andres Jakobson Mathias Genner 4-6    Final (EE)
Fri, Sep 29, 23 07:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Kalle Kiiskinen Andreas Harstad 8-3    Final (7)
B Simon Spits Yves Stocker 4-7    Final (8)
C Eduard Veltsman Jan Iseli 2-7    Final (7)
Fri, Sep 29, 23 09:50 PM
Sheet Team Team Score    End
A Anders Westerberg Martins Truksans 7-5    Final (8)
B Manuel Jermann Michael Brunner 4-6    Final (8)
C David Sik Lukas Hostmaelingen 6-7    Final (8)
Sat, Sep 30, 23 08:15 AM
Sheet Team Team Score    End
A Eduard Veltsman Yves Stocker 3-7    Final (7)
B Andreas Harstad Jan Iseli 4-7    Final (8)
C Simon Spits Kalle Kiiskinen 1-8    Final (6)
Sat, Sep 30, 23 10:50 AM
Sheet Team Team Score    End
A David Sik Michael Brunner 6-8    Final (8)
B Martins Truksans Lukas Hostmaelingen 6-8    Final (7)
C Manuel Jermann Anders Westerberg 4-9    Final (7)
Sat, Sep 30, 23 01:45 PM
Sheet Team Team Score    End
A Andres Jakobson Fredrik Nyman 1-7    Final (6)
B Axel Landelius Sergio Vez 5-7    Final (8)
C Andrin Schnider Mathias Genner 8-3    Final (6)
Sat, Sep 30, 23 04:20 PM
Sheet Team Team Score    End
A Jan Iseli Simon Spits 7-5    Final (7)
B Eduard Veltsman Andreas Harstad 6-9    Final (7)
C Kalle Kiiskinen Yves Stocker 1-7    Final (5)
Sat, Sep 30, 23 07:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Lukas Hostmaelingen Manuel Jermann 9-2    Final (5)
B David Sik Martins Truksans 9-3    Final (6)
C Anders Westerberg Michael Brunner 4-9    Final (7)
Sat, Sep 30, 23 09:50 PM
Sheet Team Team Score    End
A Mathias Genner Axel Landelius 4-6    Final (8)
B Andres Jakobson Andrin Schnider 5-6    Final (EE)
C Sergio Vez Fredrik Nyman 6-5    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Princess Auto Players' Championship
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 14 -- 10:00am ET
Tirinzoni Final
Wrana (8) Watch Live Curling!
M: Princess Auto Players' Championship
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 14 -- 2:30pm ET
Retornaz Final
Gushue (8) Watch Live Curling!
: USA Curling Mixed National Championship
Denver, CO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 14 -- 10:00am MT
Leichter Final
Falco 10  (6)
Sobering Final
McMullin (EE)
W: SGI Canada Best of the West
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 7 -- 1:00pm MT
Marks Final
Skrlik (7) Watch Live Curling!
M: SGI Canada Best of the West
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 7 -- 1:00pm MT
Kleiter Final
Wiebe (6)
M: World Men's Curling Championship
Schaffhausen, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 7 -- 3:00pm CET
CAN (Gushue) Final
SWE (Edin) (10) Watch Live Curling!
W: USA Curling Club National Championships
Fargo, ND
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Apr 6 -- 3:00pm CT
Schroeder Final
Podoll (8) Watch Live Curling!
Aubrey Final
Lagasse (7) Watch Live Curling!
M: USA Curling Club National Championships
Fargo, ND
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Apr 6 -- 3:00pm CT
Kizlyk Final
Berg (8) Watch Live Curling!
Drews Final
Workin (7) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Gushue and Retornaz fill out semifinal bracket

Gushue and Retornaz fill out semifinal bracket

It'll be Gushue (Photo: Anil Mungal/GSOC) against Mouat and Retornaz versus McEwen in the men's semifinals at the 2024 Princess Auto Players' Championship.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑