Ontario Scotties
Curling Scores
Ontario Scotties
Jan 23 - 29, 2023
|
| Draw Jan 23 - 7:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Hollie Duncan Woodstock, ON |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 2 | X | 8 | ||
| Katelyn Wasylkiw Whitby, ON |
0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 5 | |||
Event Statistics
Hollie Duncan
| Games: | 10 |
| Record: | 6W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 6.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Katelyn Wasylkiw
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.92 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Hollie Duncan
Katelyn Wasylkiw
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















