WFG Masters
Curling Scores
WFG Masters
|
| Draw Dec 8 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ross Whyte Stirling, SCO |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | |||
| Edin Karlstad, SWE |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.92 |
| PA/G: | 7.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.63 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.23 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.03 |
| PA/G: | 5.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
| Games: | 89 |
| Record: | 59W - 30L |
| Extra Ends: | 6W - 2L |
| One-Point Games: | 11W - 3L |
| PF/G: | 7.45 |
| PA/G: | 5.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
| Games: | 107 |
| Record: | 84W - 23L |
| Extra Ends: | 3W - 1L |
| One-Point Games: | 6W - 8L |
| PF/G: | 9.07 |
| PA/G: | 5.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.51 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Michael Brunner (Oct 7, 2022)
> 4 in 4th End vs. Kjetil Bjoerke (Sep 4, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 5th End vs. Colton Flasch (Oct 8, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 3rd End vs. Michael Brunner (Oct 7, 2022)
> 3 in 8th End vs. Reid Carruthers (Oct 5, 2022)
> 3 in 4th End vs. Stuart Thompson (Sep 29, 2022)
> 3 in 4th End vs. Lukas Hostmaelingen (Sep 4, 2022)
> 3 in 2nd End vs. Wouter Gosgens (Sep 3, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 5th End vs. Korey Dropkin (Aug 19, 2022)
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















