Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Curling Scores
Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Dec 2 - 5, 2022
|
| Draw Dec 3 - 10:45 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Carly Howard Mississauga, ON |
0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | 7 | |||
| Hailey Armstrong Waterloo, ON |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Carly Howard
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.79 |
| PA/G: | 5.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Hailey Armstrong
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.92 |
| PA/G: | 7.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Season Statistics
Carly Howard
| Games: | 44 |
| Record: | 25W - 19L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 8.29 |
| PA/G: | 7.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Hailey Armstrong
| Games: | 37 |
| Record: | 18W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.24 |
| PA/G: | 8.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Carly Howard
Hailey Armstrong
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















