Prism Flow Red Deer Curling Classic
Curling Scores
Prism Flow Red Deer Curling Classic
Nov 18 - 21, 2022
|
| Draw Nov 19 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kelsey Rocque Edmonton, AB |
0 | 2 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 | |||
| Serena Gray-Withers Edmonton, AB |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kelsey Rocque
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.57 |
| PA/G: | 7.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Serena Gray-Withers
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.84 |
| PA/G: | 8.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Kelsey Rocque
| Games: | 41 |
| Record: | 24W - 17L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 8.70 |
| PA/G: | 7.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Serena Gray-Withers
| Games: | 69 |
| Record: | 36W - 33L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 3L |
| PF/G: | 8.09 |
| PA/G: | 7.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Kelsey Rocque
Serena Gray-Withers
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















