McKee Homes Fall Curling Classic
Curling Scores
McKee Homes Fall Curling Classic
Oct 7 - 10, 2022
|
| Draw Oct 9 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Warren Cross Edmonton, AB |
0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 2 | 3 | X | 10 | |||
| Warren Kozak Calgary, AB |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Warren Cross
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.44 |
| PA/G: | 10.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Warren Kozak
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.71 |
| PA/G: | 12.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Warren Cross
| Games: | 52 |
| Record: | 21W - 31L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 3L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 7.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Warren Kozak
| Games: | 57 |
| Record: | 32W - 25L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 8.19 |
| PA/G: | 6.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Warren Cross
Warren Kozak
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone (Photo: World Curling / Stephen Fisher) arrived in Utah for the 2026 LGT World Men's Curling Championship with two goals -- to win gold and to send EJ Harnden into retirement as a world champion.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















