ATB Okotoks Classic
Curling Scores
ATB Okotoks Classic
Sep 15 - 18, 2022
|
| Draw Sep 17 - 5:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Karsten Sturmay Edmonton, AB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | X | 7 | ||
| Paul Cseke Victoria, BC |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | |||
Event Statistics
Karsten Sturmay
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.25 |
| PA/G: | 6.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Paul Cseke
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.95 |
| PA/G: | 8.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Karsten Sturmay
| Games: | 88 |
| Record: | 60W - 28L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 3L |
| PF/G: | 8.16 |
| PA/G: | 6.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Paul Cseke
| Games: | |
| Record: | W - L |
| Extra Ends: | W - L |
| One-Point Games: | W - L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 0.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Scoring Records - Season
Karsten Sturmay
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 1st End vs. Sebastien Robillard (Nov 18, 2022)
> 5 in 4th End vs. Mike McEwen (Sep 24, 2022)
> 5 in 1st End vs. Guy Algot (Aug 27, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 6th End vs. Jordan Peters (Jan 27, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 4th End vs. Ryan Jacques (Feb 11, 2023)
> 4 in 7th End vs. Ryan Wiebe (Dec 4, 2022)
> 4 in 4th End vs. Niklas Edin (Nov 6, 2022)
> 4 in 3rd End vs. Felix Asselin (Oct 22, 2022)
> 4 in 3rd End vs. Korey Dropkin (Oct 21, 2022)
> 4 in 4th End vs. Reid Carruthers (Sep 11, 2022)
> 4 in 8th End vs. Aaron Sluchinski (Aug 28, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 4th End vs. Yannick Schwaller (Sep 10, 2022)
Paul Cseke
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















