Japan Curling Championships
Curling Scores
Japan Curling Championships
May 21 - 29, 2022
|
| Draw May 27 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Satsuki Fujisawa Kitami, JPN |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6 | ||
| Momoha Tabata Sapporo, JPN |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Satsuki Fujisawa
| Games: | 10 |
| Record: | 9W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.02 |
| PA/G: | 4.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.79 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Momoha Tabata
| Games: | 10 |
| Record: | 6W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 5.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Satsuki Fujisawa
| Games: | 56 |
| Record: | 37W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 3L |
| PF/G: | 8.08 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Satsuki Fujisawa
Momoha Tabata
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















