Fredericton Mixed Doubles
Curling Scores
Fredericton Mixed Doubles
Nov 26 - 28, 2021
|
| Draw Nov 26 - 7:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| MacFadyen/MacFadyen Charlottetown, PEI |
![]() |
0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | X | 5 | |||
| Wynter/Sallaj Moncton, NB |
2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 3 | X | 11 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
MacFadyen/MacFadyen
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.69 |
| PA/G: | 10.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Wynter/Sallaj
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 7.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.61 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
MacFadyen/MacFadyen
Wynter/Sallaj
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














