Grand Prix Bern Inter Curling Challenge
Curling Scores
Grand Prix Bern Inter Curling Challenge
Oct 29 - 31, 2021
|
| Draw Nov 2 - 10:10 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Andy Kapp Fuessen, GER |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 | ||
| Artur Ali Moscow, RUS |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | X | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Andy Kapp
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 8.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Artur Ali
| Games: | 10 |
| Record: | 6W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.47 |
| PA/G: | 7.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Andy Kapp
Artur Ali
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















