Curling Scores

W: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Dec 5 -- 3:30pm ET
Gim Final
Inglis (7)
M: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Dec 5 -- 3:30pm ET
Ferris Final
Asselin (8) Watch Live Curling!
W: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Dec 5 -- 11:00am CT
Ackland Final
Martin (7) Watch Live Curling!
M: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Dec 5 -- 11:00am CT
Dunstone Final
Carruthers (5) Watch Live Curling!
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 4 -- 3:00pm PT
Jackson-Baier Final
Jensen (6) Watch Live Curling!
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 4 -- 3:00pm PT
Yanagisawa Final
Pierce (4) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 4 -- 3:30pm MT
Hansen Final
Parent (6) Watch Live Curling!
M: Scott Comfort RE/MAX Blue Chip Realty SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 4 -- 4:30pm CT
Knapp Final
Carss (8) Watch Live Curling!
W: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 4 -- 6:00pm CT
Lukowich 11  Final
Ehnes (5)
: Innisfail AJCT U15 Spiel
Innisfail, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 4 -- 4:00pm MT
DeSchiffart Final
Kennedy 12  (4)
Androschuk Final
Miller 11  (7)
M: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 4 -- 4:00pm ET
Freeman Final
Robins (6)
W: WFG Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Dec 6 -- 8:00am ET
Peterson  
Jones  
Grandy  
Lawes  
Fujisawa  
Keiser  
Einarson  
Kim  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Grand Prix Bern Inter Curling Challenge -- A Event

Oct 29 - 31, 2021
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Sergei Glukhov

D1 - Fri 7:30am
Loser to 31
SCORES 
  [1]

Sergei Glukhov

Christian Heinimann

Andrin Schnider
D3 - Fri 12:20pm
Loser to 41
SCORES 
  [17]
Sergei Glukhov

D1 - Fri 7:30am
Loser to 31
SCORES 
  [2]

Andrin Schnider

Fabio Ribotta

Andy Kapp
D5 - Fri 6:35pm
Loser to 51
SCORES 
  [25]
Sergei Glukhov

D1 - Fri 7:30am
Loser to 32
SCORES 
  [3]

Mathias Genner

Mathias Genner

Bjorn Jungen

Bjorn Jungen
D3 - Fri 12:20pm
Loser to 42
SCORES 
  [18]

D1 - Fri 7:30am
Loser to 32
SCORES 
  [4]

Bjorn Jungen

JeongJae Lee

Sixten Totzek
D8 - Sat 9:55am
Loser to 56
SCORES 
  [29]

D1 - Fri 7:30am
Loser to 33
SCORES 
  [5]
Sixten Totzek
Qualifier

Rene Iseli

Fredrik Nyman
D3 - Fri 12:20pm
Loser to 39
SCORES 
  [19]
Sixten Totzek

D1 - Fri 7:30am
Loser to 33
SCORES 
  [6]

Martin Rios

Martin Rios
Sixten Totzek

Luca Rizzolli
D5 - Fri 6:35pm
Loser to 50
SCORES 
  [26]

D1 - Fri 7:30am
Loser to 34
SCORES 
  [7]

Lukas Klima

Lukas Klima

Lukas Klima

Jaap van Dorp
D3 - Fri 12:20pm
Loser to 40
SCORES 
  [20]

D1 - Fri 7:30am
Loser to 34
SCORES 
  [8]

Jaap van Dorp

Dean Huerlimann

Joel Retornaz

D2 - Fri 9:55am
Loser to 35
SCORES 
  [9]

Joel Retornaz

Benny Kapp

Kim Schwaller
D4 - Fri 4:10pm
Loser to 45
SCORES 
  [21]
Joel Retornaz

D2 - Fri 9:55am
Loser to 35
SCORES 
  [10]

James Craik

James Craik

Daniel Magnusson
D6 - Fri 9:00pm
Loser to 47
SCORES 
  [27]
Joel Retornaz

D2 - Fri 9:55am
Loser to 36
SCORES 
  [11]

Daniel Magnusson

Jan Iseli

Daniel Magnusson

Marco Hoesli
D4 - Fri 4:10pm
Loser to 46
SCORES 
  [22]

D2 - Fri 9:55am
Loser to 36
SCORES 
  [12]

Marco Hoesli

Sergio Vez

Yves Stocker
D8 - Sat 9:55am
Loser to 54
SCORES 
  [30]

D2 - Fri 9:55am
Loser to 37
SCORES 
  [13]
Yves Stocker
Qualifier

Eddy Mercier

Artur Ali
D4 - Fri 4:10pm
Loser to 43
SCORES 
  [23]
Yves Stocker

D2 - Fri 9:55am
Loser to 37
SCORES 
  [14]

Giacomo Colli

Giacomo Colli
Yves Stocker

Noe Traub
D6 - Fri 9:00pm
Loser to 48
SCORES 
  [28]

D2 - Fri 9:55am
Loser to 38
SCORES 
  [15]

David Sik

David Sik

Steffen Walstad

Steffen Walstad
D4 - Fri 4:10pm
Loser to 44
SCORES 
  [24]

D2 - Fri 9:55am
Loser to 38
SCORES 
  [16]

Steffen Walstad

Stefan Signer

Curling Scores

W: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Dec 5 -- 3:30pm ET
Gim Final
Inglis (7)
M: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Dec 5 -- 3:30pm ET
Ferris Final
Asselin (8) Watch Live Curling!
W: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Dec 5 -- 11:00am CT
Ackland Final
Martin (7) Watch Live Curling!
M: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Dec 5 -- 11:00am CT
Dunstone Final
Carruthers (5) Watch Live Curling!
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 4 -- 3:00pm PT
Jackson-Baier Final
Jensen (6) Watch Live Curling!
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 4 -- 3:00pm PT
Yanagisawa Final
Pierce (4) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 4 -- 3:30pm MT
Hansen Final
Parent (6) Watch Live Curling!
M: Scott Comfort RE/MAX Blue Chip Realty SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 4 -- 4:30pm CT
Knapp Final
Carss (8) Watch Live Curling!
W: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 4 -- 6:00pm CT
Lukowich 11  Final
Ehnes (5)
: Innisfail AJCT U15 Spiel
Innisfail, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 4 -- 4:00pm MT
DeSchiffart Final
Kennedy 12  (4)
Androschuk Final
Miller 11  (7)
M: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 4 -- 4:00pm ET
Freeman Final
Robins (6)
W: WFG Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Dec 6 -- 8:00am ET
Peterson  
Jones  
Grandy  
Lawes  
Fujisawa  
Keiser  
Einarson  
Kim  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Gim wins again at Stu Sells Brantford NISSAN Classic

Gim wins again at Stu Sells Brantford NISSAN Classic

South Korea's Team Gim Eun-ji win third tour event of the season, defeating Danielle Inglis (Whitby, ON) 7-2 in the Stu Sells Brantford NISSAN Classic final.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑