Grand Prix Bern Inter Curling Challenge
Curling Scores
Grand Prix Bern Inter Curling Challenge
Oct 29 - 31, 2021
|
| Draw Nov 1 - 10:10 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| David Sik Prague, CZE |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | |||
| Steffen Walstad Oslo, NOR |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
David Sik
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.59 |
| PA/G: | 9.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.12 |
Steffen Walstad
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.06 |
| PA/G: | 6.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.74 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
David Sik
Steffen Walstad
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















