Home Hardware Curling Pre-Trials
Curling Scores
Home Hardware Curling Pre-Trials
Oct 26 - 31, 2021
|
| Draw Oct 26 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Colton Flasch Saskatoon, SK |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | ||
| Braden Calvert Winnipeg, MB |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Colton Flasch
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 5.85 |
| PA/G: | 5.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Braden Calvert
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.23 |
| PA/G: | 6.98 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Season Statistics
Colton Flasch
| Games: | 75 |
| Record: | 45W - 30L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 5W - 1L |
| PF/G: | 7.82 |
| PA/G: | 6.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Colton Flasch
Braden Calvert
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















