Dave Jones Stanhope Simpson Insurance Mayflower Cashspiel
Curling Scores
Dave Jones Stanhope Simpson Insurance Mayflower Cashspiel
Oct 21 - 24, 2021
|
| Draw Oct 21 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Stuart Thompson Halifax, NS |
1 | 3 | 0 | 3 | 0 | 2 | X | 9 | ||||
| Chad Stevens Truro, NS |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Stuart Thompson
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 7.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Chad Stevens
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.63 |
| PA/G: | 12.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Stuart Thompson
Chad Stevens
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















