Curling Masters Champery
Curling Scores
Curling Masters Champery
Oct 14 - 17, 2021
|
| Draw Oct 16 - 6:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Noe Traub Lausanne, SUI |
0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 8 | |||
| Daniel Magnusson Karlstad, SWE |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7 | ||
Event Statistics
Noe Traub
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.95 |
| PA/G: | 7.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Daniel Magnusson
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.14 |
| PA/G: | 8.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Noe Traub
Daniel Magnusson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















