Curling Masters Champery
Curling Scores
Curling Masters Champery
Oct 14 - 17, 2021
|
| Draw Oct 15 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Sergei Glukhov Moscow, RUS |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | X | 4 | ||
| Fredrik Nyman Solletfeå, SWE |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sergei Glukhov
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.88 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Fredrik Nyman
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.24 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sergei Glukhov
Fredrik Nyman
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















