Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Nufloors Penticton Curling Classic

Oct 14 - 18, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Jonathan Beuk
Kingston, ON
   2  0  3  0  0  2  0  X  7  
Neil Dangerfield
Victoria, BC
     0  1  0  2  0  0  1  X  4  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Jonathan
Beuk
Third:
Player Photo
Tanner
Horgan
Second:
Player Photo
Wesley
Forget
Lead:
Player Photo
Scott
Chadwick
Skip:
Player Photo
Neil
Dangerfield
Third:
Player Photo
Denis
Sutton
Second:
Player Photo
Darren
Boden
Lead:
Player Photo
Connar
Croteau

Event Statistics

Jonathan Beuk
Games: 7  
Record: 4W - 3L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 1W - 0L  
PF/G: 6.27  
PA/G: 6.86  
Hammer Efficiency: 0.39  
Steal Defense: 0.17  
Force Efficiency: 0.61  
Steal Efficiency: 0.18  
Neil Dangerfield
Games: 5  
Record: 0W - 5L  
Extra Ends: 0W - 1L  
One-Point Games: 0W - 2L  
PF/G: 4.72  
PA/G: 9.17  
Hammer Efficiency: 0.14  
Steal Defense: 0.18  
Force Efficiency: 0.43  
Steal Efficiency: 0.11  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑