GSOC Masters
Curling Scores
GSOC Masters
Oct 19 - 24, 2021
|
| Draw Oct 21 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Peter De Cruz Geneve, SUI |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 2 | X | 7 | ||
| Team Paterson Glasgow , SCO |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Peter De Cruz
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.50 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Team Paterson
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.91 |
| PA/G: | 9.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Peter De Cruz
Team Paterson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















