Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Capital Curling Fall Mens

Sep 23 - 26, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Greg Inglis
Carrying Place, ON
     0  0  1  0  2  1  0  0  4  
Yannick Martel
Saguenay, QC
   1  1  0  2  0  0  2  1  7  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Greg
Inglis
Third:
No Photo
Evan
Running
Second:
No Photo
Steven
Rotskas
Lead:
No Photo
Trey
Cowell
Skip:
Player Photo
Yannick
Martel
Third:
Player Photo
Jean-Francois
Charest
Second:
Player Photo
Philippe
Brassard
Lead:
Player Photo
Rene
Dubois

Event Statistics

Greg Inglis
Games: 3  
Record: 0W - 3L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 4.76  
PA/G: 10.48  
Hammer Efficiency: 0.22  
Steal Defense: 0.40  
Force Efficiency: 0.25  
Steal Efficiency: 0.18  
Yannick Martel
Games: 4  
Record: 1W - 3L  
Extra Ends: 0W - 1L  
One-Point Games: 0W - 2L  
PF/G: 5.86  
PA/G: 8.28  
Hammer Efficiency: 0.21  
Steal Defense: 0.47  
Force Efficiency: 0.50  
Steal Efficiency: 0.36  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑