Tallinn Mens International Challenger
Curling Scores
Tallinn Mens International Challenger
Sep 23 - 26, 2021
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sixten Totzek Munich, GER |
![]() |
0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | X | 9 | ||
| Konstantin Rykov Vilnius, LTU |
0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sixten Totzek
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.13 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Konstantin Rykov
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.56 |
| PA/G: | 12.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Season Statistics
Sixten Totzek
| Games: | 83 |
| Record: | 43W - 40L |
| Extra Ends: | 2W - 2L |
| One-Point Games: | 2W - 4L |
| PF/G: | 7.52 |
| PA/G: | 7.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Sixten Totzek
Konstantin Rykov
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















