Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Mother Club Fall Curling Classic

Sep 16 - 19, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
William Lyburn
Winnipeg, MB
     0  1  X            1  
Jed Brundidge
East St. Paul, MN
   2  0  X            2  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
William
Lyburn
Third:
Player Photo
Daley
Peters
Second:
Player Photo
Kennedy
Bird
Lead:
No Photo
Bryce J.
McEwen
Skip:
Player Photo
Jed
Brundidge
Third:
Player Photo
Evan
Workin
Second:
Player Photo
Lance
Wheeler
Lead:
Player Photo
Cameron
Rittenour

Event Statistics

William Lyburn
Games: 4  
Record: 1W - 3L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 3L  
PF/G: 7.50  
PA/G: 6.25  
Hammer Efficiency: 0.33  
Steal Defense: 0.30  
Force Efficiency: 0.57  
Steal Efficiency: 0.36  
Jed Brundidge
Games: 4  
Record: 2W - 2L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 1W - 0L  
PF/G: 9.50  
PA/G: 8.50  
Hammer Efficiency: 0.63  
Steal Defense: 0.13  
Force Efficiency: 0.50  
Steal Efficiency: 0.25  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑