Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Mother Club Fall Curling Classic

Sep 16 - 19, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Mackenzie Zacharias
Altona, MB
   4  3  2  0  X        9  
Marlene Lang
Winnipeg, MB
     0  0  0  2  X        2  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Mackenzie
Zacharias
Third:
Player Photo
Karlee
Burgess
Second:
Player Photo
Emily
Zacharias
Lead:
Player Photo
Lauren
Lenentine
Skip:
No Photo
Marlene
Lang
Third:
No Photo
Pam
Kok
Second:
No Photo
Jackie
Hendrickson
Lead:
No Photo
Megan
Pauls

Event Statistics

Mackenzie Zacharias
Games: 6  
Record: 6W - 0L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 11.05  
PA/G: 4.21  
Hammer Efficiency: 0.57  
Steal Defense: 0.18  
Force Efficiency: 0.90  
Steal Efficiency: 0.48  
Marlene Lang
Games: 4  
Record: 0W - 4L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 4.17  
PA/G: 14.17  
Hammer Efficiency: 0.21  
Steal Defense: 0.57  
Force Efficiency: 0.38  
Steal Efficiency: 0.10  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑