Aly Jenkins Mixed Doubles Memorial
Curling Scores
Aly Jenkins Mixed Doubles Memorial
Sep 15 - 19, 2021
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Martin/Griffith Martensville, SK |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||||
| Geving/Violette Duluth, MN |
![]() |
2 | 4 | 0 | 2 | 0 | 3 | X | 11 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Martin/Griffith
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.46 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Geving/Violette
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.80 |
| PA/G: | 6.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Martin/Griffith
| Games: | 25 |
| Record: | 18W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.76 |
| PA/G: | 7.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Geving/Violette
| Games: | 20 |
| Record: | 11W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 9.21 |
| PA/G: | 8.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Martin/Griffith
Geving/Violette
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















